23 Aralık 2008 Salı

Geçen akşam ablamlardaydım.Çocukları oyalamak için böyle bir hamur yaptık.İyi de oldu.Epey oyalandılar.Hamuru yoğururken el kasları gelişti.
ÖNCE BİR MİKTAR UNU, TUTKALLA KARIŞTIRARAK YUMUŞAK BİR HAMUR HAZIRLAYALIM.HAMURLARIMIZI HAZIRLADIKTAN SONRA MUTLAKA STREÇ FİLMLE SARALIM.STREÇ FİLMLE SARMASSAK ÇABUK KURUYABİLİR.
DAHA SONRA BİR MİKTAR HAMUR ALIP, MERDANE YARDIMIYLA AÇALIM.KALINLIĞI YAKLAŞIK 2 ,3 MM OLMALI. EVİNİZDE KURABİYE KALIPLARI VARSA ONLARLA DEĞİŞİK ŞEKİLLER UYGULAYABİLİRSİNİZ.KALIPLARINIZ YOKSA KENDİNİZDE DEĞİŞİK ŞEKİLER YAPABİLİR,YARATICILIĞINIZI GELİŞTİREBİLİRSİNİZ.ŞEKİLLENDİRDİĞİMİZ BU HAMURLARI KURUMAYA BIRAKIYORUZ. HAMURLARIMIZIN KURUMASI BİRAZ ZAMAN ALABİLİR.
HAMURLARIMIZ KURUDUKTAN SONRA GUAJ BOYALARLA İSTEDİĞİMİZ ŞEKİLLERDE BOYAYALIM.KURUDUKTAN SONRA VERNİK İLE VERNİKLEYELİM.DAHA SONRA ARKA KISIMLARINA KÜÇÜK MIKNATISLAR YAPIŞTIRARAK İSTERSENİZ BUZDOLABI SÜSÜ YAPABİLİRSİNİZ. YA DA ARKA TARAFLARINI SİMLİ İPLER ASIP YENİ YIL AĞACANIZA ÇOK GÜZEL SÜSLER HAZIRLAYABİLİRSİNİZ.ÜSTELİK SİZİN İÇİN VE ÇOCUĞUNUZ İÇİN ÇOK EĞLENCELİ VE EĞİTİCİ BİR UĞRAŞ.YARATICILIKLARININ GELİŞMESİNİ SAĞLIYOR. DENEYİN ÇOK ZEVK ALACAKSINIZ.